RSS not configured

Facebook
RSS

Z jakiego powodu kamienie naturalne występują w biżuterii ze srebra?

Komentowanie nie jest możliwe
lip - 26 - 2016
admin

Nie każdy o tym wie ,ze nim nastały czasy biżuterii wykonywanej ze srebra czy złota, kobiety, ale też mężczyźni, ozdabiali ciała i swoją ówczesną garderoba, biżuterią wykonaną z jedynych z osiągalnych produktów, jakimi były muszelki, bursztyny czy kamienie. To z nich produkowano m.in kolczyki, zawieszki, bransoletki, a maksyma w poszczególnych czasach była takowa, że im więcej wyrobów z drogich kamieni jakiegoś rodzaju czy o danym rodzaju (kolorystyce itp.) o tym większym bogactwie czy pozycji w strukturach społecznych to świadczyło. Czasy, mimo to, się modernizowały i wespół z biegiem cywilizacji, początkiem znalezienia złota i srebra i sposobów ich wytapianiu na wyroby z metalu szlachetnego, pierwsza biżuteria zaczęła oddawać jej stanowiska. Szczęśliwie długo to nie trwało i nader dynamicznie zauważono, iż kosztowności w połączeniu z kamieniami stwarza nowe, właściwie nieograniczone możliwości, otwierając ciekawe „drzwi” i wypełniając jeszcze to większe potrzeby klientów.

Rozważając w jakim celu kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić atencję trzeba przede wszystkim na:

(a) duże możliwości złączenia metali z kamieniami. Nie ma nic wspanialszego niż kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścień z pożądanym przez każdego diamentem;

b) ozdobność takowej biżuterii, którą na dodatek umiemy przystosować do własnych codziennych, jak i wieczorowych garderoby. I tak na przykład śliczny komplet na który składać się mogą kolczyki srebrne z kamieniami, do tegoż zawieszka i bransoleta czy pierścień z pewnością sprawdzą się dodając klasy i wytworności na każdym spotkaniu biznesowym;

c)właściwości zdrowotne, poniektórzy bowiem w kamieniach znajdują ukojenie swego bólu lub dolegliwości, stąd bez obaw noszą biżuterię z dedykowanym kamieniem.

Czy w takim razie kamienie są konieczne w biżuterii? Istotnie, że tak. Dodają jej wytworności, innego charakteru, a na rzecz tychże co w nich się nie lubują zawsze zostaje biżuteria bez kamieni.

Tekst powstał przy merytorycznym patronacie:http://silveris.pl

Przeczytaj także:

Comments are closed.

rejsy

Rejsy odbywają się na statkach, a jak rozumie się samo ...